Ilgtermiņa aizņēmumi

Finanšu pakalpojumu tirgus Latvijā kļūst arvien lielāks. Kreditori, piemērojoties laikam un klientu vēlmēm, arvien papildina pakalpojumu un piedāvājumu sarakstus – maina, pielāgo, atvieglo līguma nosacījumus. Lai arī Latvijā ir plašs dažādu finanšu pakalpojumu piedāvājums, vieni no populārākajiem ir ilgtermiņa kredīti.

Dati atjaunoti 2020.05.13.

Kreditors/ InfoAkcijas un priekšrocībasMaks. summa Maks. termiņš Piesakies kredītam
Iespēja saņemt procentu likmi no 2,5% gadā
Kredīts pret nekustamo īpašumu
25000 EUR40 Gadisanemt aizdevumu
sefinanceAuto līzings
Patēriņa kredīts
50000 EUR84 mēn.sanemt aizdevumu
carsoutletKredīts auto iegādei
Naudas kredits līdz 6000 EUR
15000 EUR84 mēn.sanemt aizdevumu
latkredits aizdevumsKredīts pret ķīlu
Auto kredīts
10000 EUR72 mēn.sanemt aizdevumu latkredits
iespeju kredits Tikai 3,5% mēnesī
Ietaupījums uz procentiem
5000 EUR60 mēn.sanemt aizdevumu iespeju
banknote Pirmais aizdevums 300 EUR
uz 12 mēnešiem 29.99 EUR mēnesi
3000 EUR60 mēn.sanemt aizdevumu
credit on lvKredītlīnija līdz 2000 EUR
Ātrs kredīts bez ķīlas vai galvojumiem
4000 EUR48 mēn.sanemt aizdevumu crediton
finanzaIlgtermiņa aizdevumiem no 1000 Eiro 28% gada likme
Visi aizdevumi līdz 30 dienām 1/2 no cenas
1500 EUR48 mēn.sanemt aizdevumu finanza
lady loan kreditsKredītlīnija līdz 2000 EUR
Minimālas formalitātes
4000 EUR48 mēn.sanemt aizdevumu ladyloan
vivus lv logoSaņem naudu savā bankas kontā 5 minūšu laikā
Labi piedāvājumi un zemas procentu likmes
3000 EUR48 mēn.sanemt aizdevumu vivus
credit 24 logoKredītlīnija līdz 4000 EUR
Pirmās 60 dienas BEZ PROCENTIEM
Elastīgs atmaksas grafiks
4000 EUR36 mēn.sanemt aizdevumu credit 24
moneza kreditsPatēriņa kredīts līdz 3000 EUR
15 minūšu laikā
3000 EUR36 mēn.sanemt aizdevumu moneza
viziaPirmajā maksājuma datumā varēsi izvelēties
Pirmais aizdevums līdz 2000 EUR
2000 EUR24 mēn.sanemt aizdevumu
kredits7 logoNauda neparedzētiem izdevumiem 7 minūšu laikā ar termiņu līdz 30 dienām1500 EUR24 mēn.sanemt aizdevumu kredits7
Izdevīgi piedāvājumi 365 dienas gadā
Aizdevums 400 EUR ar 20% atlaidi komisijas maksai
1500 EUR24 mēn.sanemt aizdevumu kredits365
savaKredītlimita palielināšana pēc 3 mēnešiem
Pirmās 60 dienas lieto kredītlīniju bez komisijas maksas
1500 EUR12 mēn.sanemt aizdevumu
Pirmās 60 dienas bez maksājumiem!
Kredītlīnija līdz 2000 EUR
2000 EUR12 mēn.sanemt aizdevumu ferratum
via sms aizdevumsPirmās 30 dienas aizdevums bez procentiem jaunajiem klientiem
Ātrais kredīts 15 minūtēs
Elastīgi atmaksas nosacījum
3000 EUR12 mēn.sanemt aizdevumu viasms

Visbiežāk cilvēkiem ilgtermiņa aizņēmumi un kredīti paver jaunu dzīves posmu – kad jāiegādājas lielāks pirkums, piemēram, jauna automašīna vai jauns mājoklis. Kad pirkums izmaksā vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro, nepietiek vien ar krājkasītes papurināšanu, nepieciešams vērsties pie kreditoriem – ilgtermiņa aizdevuma. Ilgtermiņa aizņēmumus izsniedz uz ilgāku laika periodu. Visbiežāk ātrie kredīti, kurus izsniedz gadījumos, kad nedaudz pietrūkst naudas, tiek izsniegti uz pāris mēnešiem, taču ilgtermiņa kredīti ir pavisam cita tipa aizņēmums – to atdošanas termiņš ir, sākot no pāris gadiem līdz pat vairākiem gadu desmitiem. Aizņēmuma atdošanas termiņu varat izvēlēties Jūs, ņemot vērā finansiālos apstākļus un bankas nosacījumus.

Kur meklēt aizņēmumus?

Labākais veids, kā atrast kreditoru ilgtermiņa aizņēmumam – izmantot mūsu piedāvāto informāciju un kreditoru sarakstu. Latvas finanšu tirgū ir tik daudz spēlētāju, ka vienam pašam tos visus apzināt var būt pārāk grūti. Tādēļ mēs piedāvājam ilgtermiņa kredītdevēju sarakstu, kurā varat iepazīties ar visiem Latvijā pieejamajiem kredītdevējiem. Iedomājieties, cik daudz laika Jūs pavadītu internetā, meklējot infornāciju. Tā vietā – iegriežoties mūsu mājas lapā visi kreditori atrodami kā uz delnas, kur varat redzēt gan aprakstu par tiem, gan pakalpojumu piedāvājumus.
Vēl labāk – no kreditoru saraksta Jūs varat pa taisno nokļūt uz kredītdevēju mājaslapu. Aplūkojot katru mājas lapu, varat iepazīt iespējamos kreditorus, pārliecināties par viņu uzticamību, kā arī izspriest, kura kreditora nosacījumi ilgtermiņa aizdevumam Jums būtu vispiemērotākie.

Ilgtermiņa aizņēmuma kreditoram ir jābūt uzticamam

Dažreiz cilvēki, kuriem pietrūkst naudas, izvēlas kreditorus ar apšaubāmu reputāciju. Protams, nav tik vienkārši, ja nepieciešams ātrais kredīts uz īsu laika posmu, taču, ja jāazņemas nauda ilgtermiņa kredītā, tad svarīgi izvēlēties uzticamu kredītdevēju.
Lai arī varētu likties, ka ilgtermiņa aizņēmuma piedāvājumi visās bankās ir vienādi, tā nav taisnība. Tādēļ, ja vēlaties veikt aizņēmumu automāšīna, mājokļa vai kāda cita svarīga pirkuma iegādei, vajadzētu iedziļināties vairāku finanšu tirgus dalībnieku piedāvājumos.
Katram kreditoram ir sava politika un atsķirīgi kritēriji aizdevumu piešķiršanai, tādēļ ir pamats domāt, ka ilgtermiņa aizņēmumu izsniegšanai arī ir atšķirīgi kritēriji.
Piemēram, viens kreditors var piedāvāt patīkamāku maksājumu grafiku ar mazākām iemaksām, taču cits piedāvās mazāku procentu likmi. Tādēļ ir ļoti svarīgi neveikt aizņēmumu no pirmā kreditora, jo ilgtermiņa aizņēmuma atdošanas termiņš var ilgt pat trīsdesmit gadus. Ja pieņemsiet sasteigtu lēmumu, to var nākties nožēlot ļoti ilgi.
Izvēloties kreditoru, apmeklējiet visas mājalapas. Vairums piedāvā aplūkot arī aizņēmuma kalkulatoru, izmantojot to, Jūs varat aptuveni aprēķināt, vai konkrētais kreditors ir Jums izdevīgs.
Kalkulatorā jāievada prasītie dati – tādus kā Jūsu darba vieta, esošais finansiālais stāvoklis, esošās finansiālās saistības, ģimenes stāvoklis. Atbildot uz šiem jautājumiem, iespējams gūt atbildi uz to, kādu piedāvājumu Jums var piedāvāt konkrētais kreditors.
Taču arī tad, ja piedāvājums Jūs apmierina, būtu vērts paskatīties arī citu kreditoru piedāvājumus. Var gadīties, ka vienā vietā ilgtermiņa kredīti ir lētāki, taču vajadzēs veikt iemaksas ilgākā laika posmā. Šādā situācijā – kad būsiet nomaksājis aizdevumu, redzēsiet, ka esat kreditoram samaksājis vairāk nekā tad, ja būtu izvēlējies variantu, kas no sākuma licies dārgāks. Tāpat ir būtiski apskatīties, kādi nosacījumi ir norādīti izvēlētā kreditora līgumā, tajā būs sarakstīti visi iespējamie varianti. Līgumā varēsiet izlasīt savus pienākumus un tiesības attiecībā uz kredītsaistībām. Jo īpaši svarīgi pievērst uzmanību pirmās iemaksas summai, kas nereti cilvēkiem paslīd garām, lasot līgumu pavirši.

Pie kādiem nosacījumiem piešķir ilgtermiņa aizņēmumu?

Ilgtermiņa kredīti krasi atšķiras no ātrajiem kredītiem, kas paredzēti īstermiņam un mazām naudas summām. Tādēļ kreditori nereti pirms aizdevuma piešķiršanas pārbauda savus potenciālos klientus, kas nozīmē, ka par savu kredītvēsturi vajadzētu domāt laicīgi – ja vēlaties viekt aizņēmumu ilgam laikam, jādomā arī par to, lai kredīvēsture
ir pieņemama.
Šis ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kurus kreditori ievēro, pieņemot lēmumu par kredīta piešķiršanu. Citiem vārdiem sakot, jo tīrāka ir Jūsu kredītvēsture, jo lielāka iespējamība, ka kreditors Jums piešķirs ilgtermiņa kredītu. Protams, ja Jūsu kredītvēsture būs pārāk krāsaina, kreditors Jums vai nu izvēlēsies nepiešķirt ilgtermiņa kredītu, vai arī piedāvās ne tos izdevīgākos kredītnosacījumus. Ir vairāki aspekti, kas varētu graut Jūsu uzticamību kreditora acīs, apsverot kredīta piešķiršanu.

Esošs parāds. Lielākais šķērslis uz aizņēmumu ir esošas finansiālas saistības, precīzāk, neizmaksāts parāds. Dažreiz cilvēki neatmaksā kredītus vai arī aizmirst to izdarīt, taču ilgtermiņa kredīti netiek piešķirti paviršiem un neapzinīgiem cilvēkiem.

Kavēti maksājumi. Vēl viens apstāklis, kas var bojāt Jūsu kredītvēsturi, ir neregulāra maksājumu veikšana. Ja jums ir līzinga saistības, vai arī Jums tādas agrāk ir bijušas, kreditors pārbaudīs, kāds Jūs esat bijis kā klients. Arī tad, ja Jūs summu jau esat atmaksājis, kreditors pārbaudīs, vai maksājumus esat veicis laikus, nekavējot. Pēc ievāktās informācijas kreditors spriedīs par Jūsu spējām plānot savu budžetu, un gadījumā, ja Jūs esat regulāri kavējis iemaksu veikšanu, lielus aizdevumus Jums kreditors arī var nepiešķirt.

Vairākas saistības. Ja Jūs interesē ilgtermiņa kredīti, ir svarīgi atcerēties, ka kredīvēsturi nespodrina arī vairākkārtēju finansiālu saistību veikšana. Bieži tiek teikts, ka gadījumā, ja esat paņēmis ātro kredītu, Jums nepiešķirs ilgtermiņa aizņēmumu, taču tā nav taisnība. Patiesībā kredītvēsturi nebojā pats fakts, ka esat paņēmis ātro kredītu, bet gan tas, ka to esat darījis vairākās vietās un vienlaicīgi. Citiem vārdiem sakot, ja Jūsu kredītvēsture uzrādīs, ka esat kādreiz paņēmis vairākus ātros aizdevumus vienlaikus, vai arī darījis to vairākas reizes pēc kārtas, knapi atmaksājot kredītu, pastāv iespēja, ka kreditors Jums nevēlēsies piešķirt ilgtermiņa kredītu. Kreditoram būs radies iespaids, ka Jūs nespējat plānot savu budžetu, tāpēc ir svarīgi jau laikus domāt par nākotni un rīkoties atbildīgi.

Atsauksmes par ir ļoti pozitīvas, jo tas ir atbildīgs un godīgs aizdevējs. Ātri nosūta naudu un nenosaka vairākas formalitātes, kā tas ir banku izsniegtu aizdevumu gadījumā. Nosacījumi ir caurspīdīgi, un jums nav jāuztraucas par papildu maksām.